• SK
  • EN
  • support@cveu.eu
  • +421 951 009 875

Zákaz, nie je riešením

29. apríla 2022
Posted in Nezaradené
29. apríla 2022 dusan.patasi

Aktuálny vývoj v politickom a finančnom sektore, ukázal že banky a centralizované štátne inštitúcie nedokážu kontrolovať všetky finančné nástroje ekonomiky, najmä nie odvetvie kryptomien. Aj keď burzy Coinbase a Binance čelia obrovskému tlaku zo strany vlády, aby zakázali transakcie z Ruska, naznačili svoj jasný zámer snažiť sa zo všetkých síl neplniť tieto nariadenia. Uviedli niekoľko dôvodov, prečo by takýto zákaz nepriniesol žiadne konkrétne výsledky a dokonca by sa zameral na integritu kryptomeny.

Zákaz bude v priamom rozpore s hodnotami decentralizácie, slobody a autonómie, ktoré podčiarkujú základy kryptomeny. Okrem toho zmrazenie kryptografických aktív a transakcií ruských používateľov neovplyvní len ich, ale aj ostatných používateľov v blockchainovej sieti.

Okrem toho nie je možné univerzálne regulovať kryptopriemysel, pretože po celom svete existujú tisíce krypto búrz, z ktorých mnohé sú lokálne a neplatia pre nich predpisy, tak ako pre Coinbase a Binance. To znamená, že aj keby veľké burzy sankcionovali ruských používateľov, obrátia sa len na tých menších a problém zostane nedotknutý.

Nárast nákladov na energiu spotrebovanú pri ťažbe rastie, spôsobený je najmä nejasnou geopolitickou situáciou. Preto ťažiari postupne prechádzajú na zelenú energiu. 22. apríl je Deň Zeme a keďže environmentálna udržateľnosť je jednou z kľúčových tém v globálnej diskusii o ťažbe bitcoinov, analytici tvrdia, že toto odvetvie začalo prirodzene smerovať k čistejším a lacnejším zdrojom energie.

Aj keď kryptotrh stál pevne tvárou v tvár geopolitickému napätiu, budúce ceny kryptomien budú pravdepodobne odrážať stav politického a ekonomického vývoja.

Zdroj: cryptoslate.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *