• SK
  • EN
  • support@cveu.eu
  • +421 951 009 875

Spoločnosť Tesla pri predaji 75% Bitcoinov ani zďaleka neprerobila

25. júla 2022
Posted in Novinky
25. júla 2022 dusan.patasi

V stredu, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk oznámil, že v 2. štvrťroku odpredal 75% bitcoinov z porftólia. Pri súčasnej cene bitcoinu, by sa mohlo zdať, že spoločnosť týmto krokom prerobila. Opak je však pravdou. Do svojej súvahy rozhodnutím predaja, pridali 936 miliónov dolárov vo fiat mene.

Na toto rozhodnutie sa pozreli odborníci z kryptografického odvetia  a ich pohľad na predaj 75% podielov BTC nebol nijako znepokojujúci. Ich tvrdenie je, že ide o pomerne typickú stratégiu spoločností na zlepšenie cash- flow počas spomalenia hospodárskeho rastu.

„Dôvodom, prečo sme predali množstvo našich podielov v Bitcoinoch, bolo to, že sme si neboli istí, kedy sa obmedzenia Covid v Číne zmiernia. Preto bolo pre nás dôležité maximalizovať našu hotovostnú pozíciu:“

Počas konferenčného hovoru  Elon Musk poznamenal, že predaj „by sa nemal chápať ako odsúdenie  Bitcoinu“ a vysvetlil, že tento krok bol spôsobený obavami o likviditu vzhľadom na pokračujúce obmedzenia COVID-19 v Číne. Ďalej poznamenal:

,,Určite sme otvorení možnosti zvýšiť v budúcnosti naše podiely v Bitcoinoch.“

V stredu cena Bitcoinu po oznámení spoločnosti Tesla, klesla približne o 2,6 %, súčasná situácia na trhu vyzerá, že kryptokomunitu toto oznámenie nemuselo príliš znepokojiť.

Tlmená reakcia na predaj sa odohrala inak ako oznámenie z februára 2021, vtedy Tesla získala 1,5 miliardy dolárov v BTC, aby doplnila svoju bilanciu, a plánovala prijímať Bitcoinové platby za niektoré produkty (hoci od toho neskôr upustila).

Vtedajšia správa spôsobila, že cena Bitcoinu okamžite vyskočila o takmer 3 000 USD, čím Bitcoin dosiahol nové historické maximum nad 43 000 USD.

Šéf strategických partnerstiev spoločnosti Swyftx Tommy Honan pre Cointelegraph povedal, že minuloročné rozhodnutie spoločnosti Tesla kúpiť Bitcoin bolo „takým dôležitým momentom, aký si pre digitálne aktíva nedokážete predstaviť“

„Takmer dalo ostatným podnikom povolenie zaradiť krypto do svojich súvah a od tohto momentu sme videli, ako trh zaplavilo množstvo veľkých inštitucionálnych investorov, ako aj malých a stredne veľkých spoločností.“

Musk povedal, že predaj nebol odsudením  Bitcoinu, len hotovostnou hrou, a zdá sa, že trh ho vzal za slovo. Cena Bitcoinu sa za posledných 24 hodín stabilizovala a neprekvapilo by nás, keby ho nasledovali aj ďalší veľkí investori, najmä vzhľadom na súčasnú cenu Bitcoinu.

Zdroj: Cointelegraph

 

 

 

 

, , ,