• SK
  • EN
  • support@cveu.eu
  • +421 951 009 875

Investori si môžu vydýchnuť

20. júla 2022
Posted in Novinky
20. júla 2022 Lenka Najdekova

Utorok, 19.7.2022, priniesol do investičného sveta pozitívnu správu. Zabezpečil ju Fear and Greed Index.

Ľudia majú tendenciu byť chamtiví, keď trh rastie, čo vedie k FOMO (Strach z premeškania). Ľudia tiež často predávajú svoje mince v iracionálnej reakcii, keď vidia červené čísla. Index strachu a chamtivosti sa  snaží ochrániť investorov pred vlastnými emocionálnymi prehnanými reakciami. Existujú dva jednoduché predpoklady:

  • Extrémny strach môže byť znakom toho, že investori sú príliš znepokojení. To by mohla byť príležitosť na nákup .
  • Keď sú investori príliš chamtiví , znamená to, že na trhu je potrebná korekcia .

Nula znamená „Extrémny strach“, zatiaľ čo 100 znamená „Extrémna chamtivosť.

Máme za sebou najdlhšie trvajúce obdobie ,,Extrémneho strachu“. Po neuveriteľných 73 dňoch Bitcoin unikol z tejto zóny, čo sa zhodovalo s 19% týždenným nárastom BTC, keď sa býci čiastočne dostali späť na trh.

Index strachu a chamtivosti kryptomien sa v utorok zvýšil z „extrémneho strachu“ na iba „strach“ a dosiahol skóre 30 zo 100. V čase písania tohto článku má skóre 31 zo 100.

Spoločnosť Santiment, ktorá sa zaoberá metrikami on-chain, na Twitteri poznamenala , že obchodníci „menia melódiu“ a začínajú sa pozerať na dlhodobý prelom kryptomeny. Podľa spoločnosti priemerná miera financovania BTC na burzách dosiahla svoje najvyššie úrovne za posledné dva mesiace, keď cena BTC stúpla nad 23 600 USD – čo by mohlo naznačovať prítomnosť strachu z vynechania (FOMO).

 

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Mike Novogratz naďalej vychvaľuje optimizmus pre vedúcu kryptomenu a v utorok na konferencii Bloomberg povedal, že očakáva cenu BTC v priebehu nasledujúcich 5 rokov  nad 500 000 USD:

„Toto je príbeh dvoch vecí – je to o adopcii a globálnej ekonomike. A hoci ide o prešľap na ceste, rozhodne to nie je obrat.“

„Stále vidíme inštitúcie, ktoré sa ešte nezapojili, a ktoré to vnímajú ako príležitosť,“ dodal.

Novogratz je tiež presvedčený, že „to najhoršie sa stalo“ a „teraz prežívame niekoľko dobrých dní za sebou“. Poznamenal tiež, že nasleduje „dobrý príbeh s Ethereom a jeho  zlúčením, globálne makro trhy sú maximálne medvedie“.

Na druhej strane, správa Grayscale „Bear Markets in Perspective“ naznačuje , že súčasný medvedí trh môže trvať ďalších 250 dní.

Platforma na porovnávanie produktov Finder urobila podobnú predpoveď ako súčasť prieskumu predpovedí bitcoinov z 12. júla, pričom päť profesionálov v oblasti Fintech vo Finderi a 53 expertov z odvetvia naznačilo, že BTC dosiahne dno na úrovni 13 676 USD, kým do roku 2025 dosiahne vzostupný trend na 100 000 USD a do roku  2030 jeho hodnota bude 300 000 USD.

Zdroj: Cointelegraph 

, , , , ,