• SK
  • EN
  • support@cveu.eu
  • +421 951 009 875

Bitcoin, zlato a dlhopisy by mohli dominovať v roku 2022

25. mája 2022 dusan.patasi

Komoditný expert z Bloomberg verí, že Bitcoin môže byť súčasťou skupiny aktív, ktoré budú dominovať v roku 2022, napriek tomu, že globálne akciové trhy pokračujú v klesajúcom trende.

Inflácia sa celosvetovo pravdepodobne vymkla kontrole, pričom sadzby v Spojenom kráľovstve dosahujú až 9 %, zatiaľ čo peňažná zásoba M1 rastie. Akciové trhy utrpeli masívny zásah, za posledné štyri mesiace sa  z Nasdaq vymazalo viac ako 7 biliónov dolárov.

Hlavný analytik spoločnosti Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, povedal:

Ak akcie budú krívať, bitcoin, zlato a dlhopisy by mohli vládnuť.

McGlone svoje tvrdenie vysvetľuje grafom.

Graf ukazuje výnos 10-ročného dlhopisu amerického ministerstva financií (oranžová farba) a cenu bitcoinu voči NASDAQ 100 za posledné štyri roky. V spodnej časti bitcoinového medvedieho trhu, okolo roku 2018, graf ukazuje pomer dvojitého dna 0,5 a potom sa začiatkom roka 2021 zvýši na 2,0.

 

 

 

 

 

 

Schopnosť BTC udržať pomer 2,0 od januára 2021 naznačuje, že sa mu darí aj počas prvej potenciálnej recesie. Posledná rozšírená globálna recesia nastala v dôsledku finančnej krízy v roku 2008, čo bol rok pred zrodom Bitcoinu.

Od svojho vzniku Bitcoin prekvital v prosperujúcej globálnej ekonomike. Prekážka COVID-19 zo začiatku roka 2020 bola prekonaná v dôsledku biliónov dolárov, ktoré sa dostali do obehu, z ktorých veľká časť sa dostala práve do Bitcoinu. Keďže sa svet vyrovnáva s vplyvom rýchleho nárastu peňažnej zásoby, zdá sa, že kráľ kryptomien sa drží pevne v porovnaní s inými rizikovými investíciami.

McGlone uvádza, že „ väčšie riziko približne za rok môže byť #deflácia“. Jeho celkový sentiment sa však naďalej zameriava na schopnosť Bitcoinu a zlata prekonať trh v blízkej budúcnosti. 

„Po dlhšom období vyššej výkonnosti môže byť obdobie nedostatočnej výkonnosti pre #akciový trh oneskorené, čo môže posvietiť na #gold a #Bitcoine. Index BOLD1 (zlato, bitcoin combo) drží krok s akciovým indexom Nasdaq 100 na býčom trhu a s nižšou volatilitou.“

Podporný graf ukazuje klesajúcu volatilitu BOLD1 voči indexu NASDAQ 100 od roku 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Cryptoslate

, , ,