• SK
  • EN
  • support@cveu.eu
  • +421 951 009 875

Bitcoin prerazil 40 000 dolárov po vyhlásení FED-u

5. mája 2022
Posted in Novinky
5. mája 2022 dusan.patasi

Bitcoin zaznamenal svoje najväčšie zotavenie po takmer dvoch mesiacoch. Je to reakcia na vyhlásenie Federálneho rezervného systému, ktorý potlačil obavy, že v politike úrokových sadzieb urobí obrovské kroky.

Najväčšia svetová kryptomena v obchodovaní v New Yorku vzrástla až o 5,9 % na 40 007 USD. Ostatné digitálne aktíva vrátane Etheru a Litecoinu tiež vzrástli. Tento krok nasleduje po komentároch predsedu Fedu, Jeromea Powella, ktorý povedal, že centrálna banka nemá v úmysle zvýšiť sadzby o 75 bázických bodov na svojich nadchádzajúcich zasadnutiach, čím potláča obavy, že by pristúpila k superagresívnemu kroku, aby znížila infláciu.

Relatívne menej jastrabský tón komentárov „prispieva k špekulatívnemu apetítu, ktorý bude pre kryptomeny pravdepodobne vzostupný,“ povedal Stephane Ouellette, generálny riaditeľ FRNT Financial Inc.

Federálny výbor pre voľný trh americkej centrálnej banky v stredu jednomyseľne hlasoval za zvýšenie referenčnej sadzby o pol percentuálneho bodu a uviedol, že v júni začne umožňovať znižovanie držby štátnych dlhopisov a cenných papierov krytých hypotékami. Rizikové aktíva vzrástli po tom, čo Powell povedal, že zvýšenie o 75 bázických bodov „nie je niečo, čo výbor aktívne zvažuje“.

 

Zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *