• SK
  • EN
  • support@cveu.eu
  • +421 951 009 875

Bitcoin prerazil 40 000 dolárov po vyhlásení FED-u

5. mája 2022
Posted in Novinky
5. mája 2022 Lenka Najdekova

Bitcoin zaznamenal svoje najväčšie zotavenie po takmer dvoch mesiacoch. Je to reakcia na vyhlásenie Federálneho rezervného systému, ktorý potlačil obavy, že v politike úrokových sadzieb urobí obrovské kroky.

Najväčšia svetová kryptomena v obchodovaní v New Yorku vzrástla až o 5,9 % na 40 007 USD. Ostatné digitálne aktíva vrátane Etheru a Litecoinu tiež vzrástli. Tento krok nasleduje po komentároch predsedu Fedu, Jeromea Powella, ktorý povedal, že centrálna banka nemá v úmysle zvýšiť sadzby o 75 bázických bodov na svojich nadchádzajúcich zasadnutiach, čím potláča obavy, že by pristúpila k superagresívnemu kroku, aby znížila infláciu.

Relatívne menej jastrabský tón komentárov „prispieva k špekulatívnemu apetítu, ktorý bude pre kryptomeny pravdepodobne vzostupný,“ povedal Stephane Ouellette, generálny riaditeľ FRNT Financial Inc.

Federálny výbor pre voľný trh americkej centrálnej banky v stredu jednomyseľne hlasoval za zvýšenie referenčnej sadzby o pol percentuálneho bodu a uviedol, že v júni začne umožňovať znižovanie držby štátnych dlhopisov a cenných papierov krytých hypotékami. Rizikové aktíva vzrástli po tom, čo Powell povedal, že zvýšenie o 75 bázických bodov „nie je niečo, čo výbor aktívne zvažuje“.

 

Zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *