• SK
  • EN
  • support@cveu.eu
  • +421 951 009 875

Bitcoin chránený čínskym právom

16. mája 2022
Posted in Novinky
16. mája 2022 dusan.patasi

Čína, ktorá zakázala obchodovanie s kryptomenami, poznamenáva, že kryptomena má ekonomickú hodnotu.

Oficiálny kanál súdu Wechat zverejnil minulý týždeň oznámenie:

V skutočnej súdnej praxi si ľudový súd vytvoril jednotný názor na právne postavenie bitcoinu a označil ho za virtuálny majetok.

Šanghajský najvyšší ľudový súd vyhlásil, že bitcoin sa kvalifikuje ako virtuálne aktívum chránené čínskym právom napriek zákazu obchodovania s kryptomenami v Číne, informoval v piatok Sina.

Súd ďalej vysvetlil, že bitcoin „má určitú ekonomickú hodnotu a zodpovedá vlastnostiam nehnuteľnosti, na ochranu sa uplatňujú zákonné pravidlá vlastníckych práv“. Toto vyhlásenie je prvým prípadom, keď vyšší súd v Číne vydal rozhodnutie týkajúce sa bitcoinového prípadu.

Celé to začalo súdnym procesom, ktorý 23. februára 2021 rozhodol, že Shi musí Chengovi splatiť jeho bitcoin do 10 dní od rozsudku. Shi však odmietol uskutočniť platbu, čo prinútilo Chenga, aby požiadal o ďalšie odškodnenie od miestneho súdneho systému. Baoshanský súd následne zabezpečil sprostredkovanie medzi oboma stranami.

Liu Yang, právnik z pekinskej právnickej firmy Deheng, pre miestne médiá povedal, že vyhlásenie najvyššieho súdu bude mať veľký význam ako referenčné rozhodnutie pre občianske spory týkajúce sa bitcoinu v oblasti Šanghaja.

Zdroj: bitcoin.com